Brazylia


Po pnączach do korzeni


sample image

Rio Branco

Zbieramy się w Rio Branco, skąd udamy się sześciogodzinną trasą do Tarauacá, na obrzeżach stanu Acre. W tym małym mieście, na skraju Dżungli Amazońskiej, spotkamy naszych gospodarzy. Razem z nimi wyruszymy rzeką w podróż po lesie deszczowym. Będziemy poruszać się w ciągu dnia, a noce spędzimy na plażach wzdłuż rzeki lub na naszych łodziach. Czy możesz sobie wyobrazić to gwiaździste niebo? Fakt, że czasami nie zdążymy schować się przed nagłą i gwałtowną ulewą, jednak nie ma obawy, nie zmarzniemy.


sample image

Sao Vicente

Po trzech dniach dotrzemy do domu ukrytego głęboko w Dżungli Amazońskiej, na dziewiczym terenie Huni Kuin. Zamieszkamy w São Vicente, jednej z czterech wiosek plemienia Huni Kuin, położonych na brzegu rzeki Humaita. Przyłączymy się do codziennego życia mieszkańców, poznamy ich rytuały, nauczymy się ich pięknych pieśni i weźmiemy udział we wspólnej zabawie.


sample image

Rytułały

W trakcie rytuału pomalujemy swoje ciało pomarańczowo-czerwonymi nasionami z owoców drzewa orleańskiego oraz namalujemy tatuaże sokiem z drzewa Genipa Americana. Oprócz funkcji ozdobnych, ten rytuał ma bardzo praktyczny wymiar – służy do ochrony przed owadami. Tak przygotowani ruszymy z przewodnikiem w odwiedziny do świętego ducha lasu deszczowego, mieszkającego w drzewie Smauma. Tę drogę przebędziemy w szczególnym skupieniu, przygotowując się na ceromonie medycyny ziołowej. W głębokim stanie medytacyjnym przyjmiemy przez nos tabakę z popiołów drzew lasu deszczowego – ceremonia Rape; a także wprowadzimy przez oczy płyn Sananga, tradycyjnie używany przez myśliwych dla poszerzenia percpecji.


sample image

Ayahuasca

Wieczorem zasiądziemy zaś do całonocnej ceremonii świętego napoju Ayahuasca – Nixi Pae. Będziemy prowadzeni tradycyjnymi pieśniami w podróż duchową, w czasie której wizje są realne, uzdrowienia prawdziwe, a doświadczenia medytacyjne uwalniają z ciasnych okowów przekonań i iluzji. Pod opieką szamanów Huni Kuin wyruszymy w wewnętrzną podróż – jednocześnie razem i osobno. Po sześciu dniach udamy się z powrotem do Tarauaca, przez trzy dni podróżując łodziami i przygotowując się do wyjścia na świat – bogatsi i piękniejsi.

Odkrywaj swoje możliwości

Harmonogram wyprawy

 • 07-08 lipiec 2018

  First sample avatar image

  07.07 – Przybywamy do Rio Branco - pierwsza noc
  08.07– Wyjazd do Tarauaca - druga noc

 • 09-11 lipiec 2018

  First sample avatar image

  09.07 – Ruszamy łodziami wgłąb dżungli
  11.07 – Przybywamy do wioski Sao Vicente

 • 11-18 lipiec 2018

  First sample avatar image

  W trakcie wyprawy jest dynamicznie i aktywnie, nie tylko na zewnątrz, ale także w każdym z nas.
  Doświadczamy życia w plemieniu, poszerza się w nas percepcja i docieramy do wyższych poziomów zrozumienia siebie i świata.

 • 18-20 lipiec 2018

  First sample avatar image

  18.07 – Ruszamy łodziami z powrotem do świata
  20.07 – Przybywamy do Tarauaca, gdzie spędzamy noc

 • 21-22 lipiec 2018

  First sample avatar image

  21.07 – Wyjazd do Rio Branco, gdzie spędzamy noc
  22.07 – Dzień wolny, a wieczorem wsiadamy w samolotNasze podróże

Napisz do Nas lub zadzwoń

 • +353 838753236 (whatsapp Pawel)

 • awakeintravel@gmail.com